Micro Express - opis produktu

Micro express to interfejs MIDI z 4-wejściami i 6-wyjściami z synchronizacją SMPTE, kompatybilny z oprogramowaniem Windows oraz Mac OS X.

MICRO OBSŁUGUJE:

  • Wsparcie dla kodu czasowego 23.976
  • Uaktualnienia oprogramowania ClockWorks

Zbudowany według wielokrotnie nagradzanej technologi interfejsów MIDI, opracowanej przez MOTU. Micro express jest kompaktowym, zasilanym przez gniazdo USB interfejsem MIDI oraz synchronizatorem kodu czasu, który zapewnia rozbudowane możliwości łączności plug-and-play. Urządzenie jest kompatybilne z systemami Mac oraz Windows.

To starszy brat Express XT – lecz bardziej kompaktowy i mobilny!

Micro express jest mini-wersją interfejsu MIDI Express XT. Posiada wiele takich samych funkcji jak Express XT - oprócz tego, że jest mniejszy, zasilany poprzez gniazdo USB oraz jest bardziej przystępny.

Micro express posiada 4 wejścia oraz 6 wyjść MIDI, łącznie 96 kanałów MIDI kompatybilnych z oprogramowaniem Mac oraz Windows. Szesnaście wygodnych, presetów dostępnych po naciśnięciu jednego przycisku (8 fabrycznych i 8 programowane przez użytkownika), umieszczonego na przednim panelu, który umożliwia dostęp do wielu konfiguracji urządzenia.

Dołączone oprogramowanie ClockWorks na Mac i Windows, umożliwia kontrolę nad wszystkimi parametrami MIDI, sterowanie sygnałem oraz jego przekierowywanie.

Profesjonalna synchronizacja kodu czasu

Jak każdy profesjonalny synchronizator czasu SMPTE, Micro Express konwertuje i dzieli kod SMPTE na wszystkie formaty klatek (23.976, 24, 25, 29.97 spadkowe, bez spadkowe oraz 30). SMPTE "jam sync" z regulowanym stołem zapewnia płynną synchronizację.

Micro express obsługuje technologię MMC (MIDI Machine Control) i umożliwia pracę jako MMC master lub slave. Urządzenie może wysyłać komunikaty MMC do wszystkich podłączonych urządzeń MMC.

Footswitch

Podłącz przełącznik nożny do wygodnego panelu przedniego, zaprogramuj go do generowania danych MIDI po naciśnięciu przełącznika. Wyślij dane do wszystkich podłączonych urządzeń. Na przykład, możesz wysłać poprawki MIDI do syntezatorów i modułów dźwiękowych podczas występów na żywo.

Możliwość rozszerzenia ilości wejść (plug-and-play) oraz zasilanie z portu USB

Micro Express pełni wykorzystuje port USB, co daje bardzo szybką przepustowość MIDI,  dokładność odmierzania czasu poniżej milisekundy, wsparcie dla "hot-swapping" oraz ekspansji  Plug-and-play. Trzeba podłączyć kolejny moduł dźwięku lub syntezator? Żaden problem. Wystarczy podłączyć kolejny interfejs do innego wolnego gniazda USB komputera, ponieważ Micro express jest zasilany przez USB. Możesz zabrać go wszędzie.

Żaden inny interfejs MIDI nie oferuje tak dużych możliwości oraz niesamowitej wydajności w tak przystępnej cenie.