Kompresor Vintage

CueMix dysponuje również narzędziami dynamiki, w tym wysokiej jakości kompresorem oraz wzmacniaczem poziomu, wzorowanym na legendarnym modelu LA-2A

Kompresor tradycyjny

W arsenale CueMix znajduje się również zwykły kompresor ze standardowymi kontrolerami: treshold, ratio, attack, release oraz gain.


Ustaw graficznie poziom treshold dla kompresora, bazując na odczytach z wyświetlacza.


Leveler – automatyczna kontrola gain

CueMix Leveler jest symulacją legendarnego modelu Teletronix LA-2A, będącego wzmacniaczem z optyczną kontrolą poziomu, znanym z doskonałej charakterystyki AGC (Automatic Gain Control).

Zwykłe parametry kompresora, takie jak attack, ratio, release, itp. nie są dostępne w tym urządzeniu. Sercem LA-2A jest układ T4, będący fotoelektrycznym systemem z automatyczną, wręcz magiczną kontrolą wzmocnienia. Ta cecha sprawiła, że optyczne kompresory znane są z niezwykle łagodnej charakterystyki, która doskonale nadaje się do korekcji wokali, basu bez diametralnej zmiany dynamiki materiału audio.

Leveler bardzo wiernie symuluje (modeluje) układ wzorcowy (LA-2A), przy pomocy wbudowanego procesora DSP, z 32-bitową precyzją. Jego kontrolery są identyczne jak w legendarnym LA-2A: Gain Reduction, Makeup Gain oraz przycisk Limiter/Compressor.