Wejścia mikrofonowe i gitarowe

Dwa wejścia typu kombo, umieszczone na przednim panelu, zostały wyposażone w wysokiej jakości preampy, które umożliwiają nagrywanie audio przy bardzo dobrych parametrach sygnałowych.

Każde z wejść posiada niezależne zasilanie Phantom +48V z wyłącznikiem oraz tłumikiem 20dB. Oba z nich zostały wyposażone w przełącznik wyboru pomiędzy niskoimpedancyjnym wejściem XLR oraz wejściem o wysokiej impedancji (rzeczywista, niesymulowana zmiana oporności), przeznaczonym dla gitar (Jack 1/4”).

Cyfrowe sterowanie analogowym tłumikiem

Przedwzmacniacze interfejsu oferują krystalicznie czysty dźwięk z zakresem dynamiki, sięgającym aż 53 dB, kontrolowanym z krokiem 1dB, za pomocą enkodera na przednim panelu. Regulacja enkodera jest ilustrowana na wyświetlaczu numerycznym i LED na przednim panelu, co pozwala na precyzyjną kontrolę przeprowadzanych ustawień. Gain sam w sobie jest regulowany analogowo w funkcji ciągłej (płynnie), jednak cyfrowy enkoder pozwala na jeszcze dokładniejszą regulację oraz późniejsze zapisanie ustawień. Uzyskana w ten sposób, analogowa jakość jest określana z cyfrową dokładnością.


Tryb cyfrowego sterowania analogowym tłumikiem jest dostępny również na wszystkich zbalansowanych analogowych wejściach interfejsu, umieszczonych na tylnym panelu. Regulowanie poziomów wzmocnienia (Gain) jeszcze nigdy nie było prostsze i bardziej wygodne! Możesz również bardzo precyzyjnie określić ustawienia analogowych wejść, używając dołączonego oprogramowania CueMix FX. Z jego pomocą dokonasz ustawień, zapiszesz je oraz załadujesz je ponownie w dowolnym momencie. Możesz przechowywać tyle gotowych ustawień miksera, ile tylko zechcesz.

V-Limit – limiter sprzętowy

Zarówno wejścia gitarowe jak i mikrofonowe są wyposażone w V-Limit. Jest to sprzętowy limiter, który pomaga chronić sygnał przed przesterowaniem. Dzięki niemu, sygnał otrzymuje dodatkowy bufor w postaci 12dB zapasu amplitudy sygnału. Innymi słowy, twój sygnał może przekroczyć poziom zerowy o 12dB i nie przesteruje się.
Soft Clip

Dodatkowe zabezpieczenie kanałów wejściowych przestrzega użytkownika o zbliżającym się, niebezpiecznym poziomie sygnału, umożliwiając natychmiastową  reakcję oraz zredukowanie poziomu wzmocnienia (Gain).

Wysyłki

Każde wejście posiada odpowiadające mu wyjście Send (wysyłkę), w celu skierowania sygnału analogowego do zewnętrznego procesora, zanim zostanie on przekonwertowany na sygnał cyfrowy. Każde wejście może pełnić rolę gniazda powrotu.